Protiv Osijeka II stigla prva pobjeda…

U 5.kolu 2.HNL nogometaši Dubrave Tim Kabel upisali su prvu ovosezonsku pobjedu. U Sigetu su nadigrali drugu momčad Osijeka 3-0 i tako stigli na osmo mjesto. Susret je odlično otvorio Filip Vajdovčić koji je u 17.minuti napravio veći dio posla i matirao vratara Osijeka II Karla Krijana. U 41.minuti lijepi solo prodor Dine Kapitanovića na nepropisan način zaustavio je Uwem Alexander, a s 11 metara pogodio je Muhamed Alghoul. Treba reći da su Dubravaši u prvom dijelu mogli i uvjerljivije voditi, ali ostale su neiskorištene prilike prije svih Kapitanovića i Turanjanina.

U drugi dio bolje su ušli gosti, a prvu pravu priliku propustio je Mihael Kuprešak čiji je udarac pročitao Nikola Ilinčić. Nešto kasnije gosti su pogodili i stativu, a kazna je stigla u 76.minuti kada je iz blizine pogodio Nikola Turanjanin. Važna pobjeda Dubravaša pred novi domaći susret u subotu kada u Siget dolazi Orijent 1919.

”Početak utakmice je bio u grču dok se nisu malo igrači opustili. Bez obzira na mladost Osijeka II oni su tehnički i taktički potkovani igrači koji znaju igrati i to su i pokazali. Na kraju je presudilo naše iskustvo i znanje, a pomogao nam je rani gol u puno boljem prvom poluvremenu nego u drugom kada smo se nesvjesno povukli. Na kraju nam se vratilo ono što nismo dohvatili u Dugopolju. Ova pobjeda nam je vjetar u leđa i trebalo bi nam sada biti lakše. Protiv Orijenta moramo složiti momčad od svježih i spremnih igrača jer će nam to biti treća utakmica u sedam dana”..kazao je trener Alen Šušnić.

DUBRAVA TIM KABEL – OSIJEK II  3-0  (2-0)

Stadion Stjepan Spajić. Gledatelja 150.
Sudac: M.Erceg (Pristeg)

DUBRAVA TIM KABEL: Ilinčić, T.Ljubanović, Cerovec (od 85’Domić), Ibiši (od 64’Petrović), Alghoul, Vajdovčić (od 64’Vragolović), Kapitanović, I.Ljubanović (od 85’Ivanović), Korca, Maglica, Turanjanin (od 80’Prpić Bosanac)
OSIJEK II: Krijan, Jozić, Alexander (od 46’Bakula), Stranput, Kuprešak (Od 67’Bonić), Pudić (od 67’Polić), Hanuljak (od 82’Galušić), Cvijanović, Branšteter, Omerović (od 46’Baković), Barišić.