Poraz od novog prvoligaša…

U pretposljednjem 33.kolu 2.HNL nogometaši Dubrave Tim Kabel doživjeli su domaći poraz od vodećeg Hrv.Dragovoljca 2-1. Ovom pobjedom Hrv.Dragovoljac je kolo prije kraja osigurao ulazak u 1.HNL.

Uoči početka susreta Dražen Rubić u ime navijača našeg kluba, popularnih Rebelsa uručio je pokal ”Ljubičasti heroj” koji je ove sezone stigao u ruke Tina Džaferovića.

Što se tiče samog susreta trener Darko Šantek zbog kartona nije mogao računati na vratara Mustapića, te Fiolića, Martona i Čolića, a bolje je bilo prvo poluvrijeme u kojem je bilo puno više boljih akcija i prigoda. Gosti su do prednosti stigli u 28.minuti kada je nakon kornera najprisebniji bio bivši igrač Dubrave Tim Kabel Tomislav Valentić. Samo dvije minute kasnije prekrasan pogodak postigao je Kristijan Jurić koji je sa 17 metara lijepo pogodio suprotnu stranu vratara gostiju Zvonimira Šubarića. Pobjedonosni pogodak dijelo je Tomislava Ivkića u 47.minuti koji je nakon kornera i drugi puta poslije prekida pogodio gol Dubravaša.

DUBRAVA TIM KABEL – HRV.DRAGOVOLJAC   1-2  (1-1)

Stadion Nk Kustošija. Sudac: P.Kolarić (Strahoninec)

DUBRAVA TIM KABEL: Cyprian, Jurić (od 60’Šugić), Cerovec, Alghoul, Mudražija (od 46’Domgjonaj), Fruk, Boršić (od 68’Džaferović), Srbljinović (od 60’Dučkić), Maglica, Korca, Ibiši (od 46’Naglić).
HRV.DRAGOVOLJAC: Šubarić, Bašić, Majstorović, Valentić, Florucz (od 46’Viduka), Martinec (od 73’Oreč), Roca, Perić (od 90’Stjepanović), Burić,Bagadur, Ivkić.

”Prvo bih čestitao Hrvatskom dragovoljcu na ulasku u Prvu ligu, ali ako će ovako igrati u Prvoj ligi onda smo mi kada smo kompletni za Europsku ligu. Hoću reći da smo bez nekoliko bitnih igrača odigrali dobru utakmicu gdje smo zbog nekih ozljeda dali prigodu i mlađim igračima. To je izgledalo i čak dobro jer smo igrali u rombu što nikada nismo igrali s ovom ekipom. Žao mi je što dobivamo kartone koji su isključujući baš kao i prošlu utakmicu. Prošlu utakmicu su četiri igrača ispala zbog toga, a evo i danas nova četiri. Htio bih samo reći da će Dubrava Tim Kabel i dalje igrati 2.HNL, a ne odustati.”..kazao je trener Darko Šantek

Dubravaši će sezonu završiti gostovanjem kod druge momčadi Osijeka.