Dubravaši prekinuli negativni niz protiv Orijenta…

U 32.kolu 2.HNL nogometaši Dubrave Tim Kabel su kao gosti slavili kod Orijenta 1919 u Rijeci 1:0. Jedini pogodak postigao je Muhamed Alghoul nakon akcije u kojoj su sudjelovali Frane Maglica i Džemal Ibiši. Bila je ovo prva drugoligaška pobjeda Dubravaša protiv sastava s Krimeje koji je slavio u posljednja tri međusobna susreta. Dominirali su Ljubičasti u prvom poluvremenu, a već u 3.minuti Ibiši je imao priliku dovesti Dubravu Tim Kabel u prednost. Pokušao je Ibiši i glavom u 22.minuti nakon ubačaja Borne Martona, a u 41.minuti udarac Frane Maglice obranio je domaći vratar Carlo Berković. Orijent nije imao ozbiljniju prigodu osim udarca Vedrana Gerca u 54.minuti koji je završio preko gola. Priliku za drugi pogodak imao je i Marton u 67.minuti ali njegov udarac nije bio precizan.

ORIJENT 1919 – DUBRAVA TIM KABEL   0-1  (0-0)

Rijeka: Stadion Krimeja. Bez gledatelja.
Sudac: D.Matasović (Đakovo)

HNK Orijent 1919: Berković, Mulac, Fatić (od 77’Vidas), Gerc, Švrljuga, Hodža (od 84’Bosančić), Smolčić, Monjac, Putnik (od 84’Srzentić), Črnko, Tadejević.
Dubrava Tim Kabel: Mustapić, Cerovec, Marton, Alghoul, Čolić (od 20’Maglica), Boršić, Fintić (od 80’Šugić), Korca, Ibišić (od 80’Mudražija), Jung (od ’63’Dučkić), Domgjonaj (od 63’Jurić)

”Protiv odličnog Orijenta danas smo bili jako dobri jer smo u prvom poluvremenu stvorili više šansi nego u posljednjih pet utakmica. Čestitke igračima na pobjedi koja nas vodi u gornji dio tablice”…kazao je trener Dubrave Tim Kabel Darko Šantek.

Dubravaši će u sljedećem kolu za sedam dana ugostiti vodeći Hrvatski dragovoljac.