Podjela bodova s Croatiom Zmijavci…

Nogometaši Dubrave Tim Kabel nakon tri uzastopna poraza osvojili su bod u 31.kolu 2.HNlL. U Kustošiji su izabranici Darka Šanteka remizirali s Croatiom Zmijavci 1-1 u susretu gdje su Ljubičasti bolje igrali u drugom poluvremenu kada su nakon izjednačanja u 49.minuti mogli i preokrenuti rezultat. U završnici su i gosti mogli do sva tri boda, ali čini se da je ovaj rezultat najrealniji.

DUBRAVA TIM KABEL – CROATIA ZMIJAVCI  1-1  (0-1)

Stadion NK Kustošija.
Sudac: D.Plantosar (Darda)

Strijelci: 0-1 Ćapin (36), 1-1 Fruk (49)

DUBRAVA TIM KABEL: Cyprian, Alghoul, Čolić (od 64’Marton), Mudražija (od 46’Ibiši), Fruk (od 86’Ivanović), Boršić, Fintić (od 70’Dučkić), Šugić (od 46’Jurić), Džaferović, Maglica, Korca. Trener: D.Šantek
CROATIA (Z): Topić, Bešlić, Vrljičak, Šalinović, Džaja (od 70’Marko Šuto), Dadić, Ćapin (od 64’Gudelj), Begić, Mate Šuto, Buble (od 64’Soldić), Mrkonjić. Trener: V.Lalić

Gosti su vodeći pogodak postigli u 36.minuti kada je udarac Ante Ćapina u mrežu vratara Idame Cypriana skrenuo Antonio Boršić. Dubravaši su u prvom poluvremenu imali prilike preko Čolića, Alghoula i Fruka.

Ljubičasti su izjednačili u 49.minuti kada je Muhamed Alghoul sjajno osvojio jednu lotu i proigrao Tonija Fruka koji je svladao vratara Croatie Mateja Topića. Nekoliko minuta kasnije pokušavali su Fruk i Jurić, a jednu priliku imao je i Džemal Ibiši nakon dodavanja Boršića.

Ovim bodom Dubravaši su tri kola prije kraja i definitivno osigurali drugoligaško društvo i sljedeće sezone, a već u nedjelju ih očekuje gostovanje kod Orijenta u Rijeci.

”Na kraju mislim da je nerješeni rezultat realan. Prvo poluvrijeme kao da nismo došli na utakmicu, ali smo u drugom poluvremenu odigrali sa emocijom i puno življe i bili bolji. Kada se sve zbroji rezultat je realan i dostatan da smo tri kola prije kraja osigurali ostanak u ligi što nam je bio cilj prije početka sezone. Sada bi željeli na bolji način završiti sezonu i veću priliku dati igračima koji su manje igrali”…kazao je Darko Šantek, trener Dubrave Tk nakon susreta, a u ovom susretu od prve minute dao je priliku velikom broju igrača koji nije igrao u posljednjim utakmicama ”Bilo je dosta novih igrača, a u početnoj momčadi posebno se istaknuo Alghoul iako ja nevolim isticati nekog pojedinačno. Odigrao je u pravom tempu odličnu utakmicu, a neki su trebali trkački više dati. ”

”Nemamo puno vremena za pripremu utakmice u Rijeci jer praktički imamo jedan ozbiljan trening u petak. Vjerojatno će priliku dobiti igrači koji su danas manje igrali i bez obzira na njihov nešto lošiji niz vjerujem da ćemo nastaviti s boljim igrama i rezultatima”.