Solin u nastavku do pobjede protiv Dubravaša…

U 28.kolu 2.HNL Solin je kao gost bio bolji od Dubrave Tim Kabel 2-1. Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu, a gosti iako su do pobjedničkog pogotka stigli u 88.minuti zaluženo nose sva tri boda jer su imali više izglednih prilika.

Za razliku od susreta u Sesvetama trener Darko Šantek napravio je jednu promjenu pa je umjesto Antonia Boršića zaigrao Amet Korca koji je propustio susjedski derbi. Prvu veću priliku imali su gosti kada je u 9.minuti Mario Veljača izašao sam ispred Maria Mustapića ali je pogodio stativu. Gosti su iz kontranapada tražili svoju priliku, a spomenuti Veljača u 37’minuti opet je izašao sam ispred Mustapića, ali je Frane Maglica u posljednji trenutak izbacio loptu u korner. Mustapić je i danas sjajno čuvao vrata Dubravaša, a gosti su svoje bolje prilike preko Veljače naplatili u 63.minuti kada je nakon slobodnog udarca Duje Ninčevića iz odbijene lopte Antonio Repić pogpddio za 0-1. Pet minute kasnije samo što je ušao u igru Marko Čolić je lijepo pogodio za 1-1. Kada su Ljubičasti nastavili pritiskati vrata Solina uslijedio je sjajan pogodak Ninčevića za novu prednost Solina i konačnu pobjedu. Mogao je Džemal Ibishi u posljednjim trenucima donijeti Dubravašima bod, ali njegov pokušaj nije bio dovoljno snažan.

Tako su Dubravaši nakon dvije uzastopne pobjede doživjeli poraz koji je prvi na domaćem terenu ovog proljeća. Novi ispit za sastav Darka Šanteka je 1.svibnja kada Ljubičasti gostuju kod Rudeša.

”Mislim da je pobjeda Solina zaslužena. Oni su odlična momčad koja posljednjih šest utakmica nije izgubila i mislim da njihov plasman nije realan. Mi smo malo platili danak ritmu utakmica gdje nam se dogodila ozljeda Borne Martona, a Tomislav Srbljinović nije mogao završiti utakmicu, a to naravno ne umanjuje pobjedu Solina. Imamo sada cijeli tjedan da odradimo nekoliko treninga jer sada u posljednje vrijeme nismo imali tu mogućnost jer se sve svodilo na analizu, rekuperaciju i pripremu utakmice”…kazao je nakon susreta trener Dubravaša.

DUBRAVA TIM KABEL – SOLIN 1:2  (0:0)

Sudac: D.Matasović (Đakovo)
Strijelci: 0-1 Repić (63), 1-1 Čolić (68), 1-2 Ninčević (88)

Dubrava Tim Kabel: Mustapić, Jurić (Od 75’Šugić), Cerovec (od 46’Boršić), Alghoul, Mudražija (od 66’Čolić), Fruk (od 46’Ibishi), Dučkić, Srbljinović (Od 66’Jung), Fintić, Maglica, Korca. Trener: D.Šantek
Solin: Topić, Tomić, Pekić, Vulikić, Veljača (od 84’Kušeta), Zeljković, Matova (od 72’Puljić), Laušić (Od 70’Donsanti), Baković (od 54’Repić), Franić, Vodanović (od 54’Ninčević). Trener: I.Matić