Dva Juranovićeva pogotka za slavlje u susjedskom derbiju…

U 10.kolu 2.HNL Dubrava Tim Kabel je kao domaćin u Kustošiji slavila protiv Sesveta 2-1 i tako upisala pobjedu nakon sedam utakmica bez punog plijena. Susret je obilježio Dragan Juranović koji je postigao oba pogotka, a za svoj drugi s 11 metara sam je izborio kazneni udarac.

Više izrazitih prilika s obje strane bilo je u prvom dijelu kada su uz pogodak Juranovića u 20.minuti pokušavali Mlinarić, Juranović, Mudražija i Alghoul, a prijetili su i Sesvećani preko Brigića, Malekinušića i Topića. Iskazao se i Mario Mustapić koji je sigurno čuvao svoja vrata.

Nastavak su bolje otvorili gosti koji su pogotkom Matea Topića izjednačili u 56.minuti. U samo tri minute Lazar Vujanić dobiva dva žuta kartona pa su Sesvete više od pola sata igrale s igračem manje. U 87.minuti Filip Hlevnjak je srušio Juranovića, a najbolji strijelac Dubravaša postigao pobjedonosni pogodak za vrijedna tri boda.

”Nismo imali sreće u posljednje dvije utakmice protiv BSK-a i Hajduka gdje smo ispustili bodove, ali sada nam se sreća okrenula i mislim da smo zasluženo pobjedili. Čestitam svojim dečkima na pobjedi. Jako dobro treniramo i ova nam je pobjeda jedan dodatni poticaj za nastavak sezone”…kazao je Dragan Juranović nakon susreta, a u svojoj trećoj utakmici na klupi trener Alen Šušnić nije skrivao zadovoljstvo ” Čestitao bih svojim momcima na odličnoj utakmici i osvojena tri boda. Rekao sam i prije da nam ova utakmica vrijedi više od tri boda. Znali smo kvalitetu Sesveta koji su kompaktna i čvrsta ekipa s puno dobrih individualaca. Kod 1-1 sam se pribojavao da nam se ne ponove posljednje dvije utakmice, jer smo poslije toga bili malo psihički labilni što je normalno. Dečki su izvukli maksimum, pokazali karakter i zajedništvo. Po zakonu velikih brojeva morali smo prekinuti taj niz bez pobjede. ”..naglasio je Šušnić koji je danas od prve minute dao prigodu novaku Dominiku Perkoviću, a u završnici su težak teren Kustošije osjetili također novak Toni Fruk i povratnik Vinko Cerovec ”Da smo prije dva tjedna imali ovaku širinu igračkog kadra vjerujem da bi u one dvije utakmice osvojili barem četiri boda. Perković je pokazao da je pojačanje kao i Fruk koji je pokazao zbog čega je igrač Fiorentine i U19 reprezentacije.”

 

Dubravaši u sljedećem kolu gostuju u Solinu.

DUBRAVA TIM KABEL – SESVETE 2:1 (1:0)

ZAGREB – Stadion u Kustošiji. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Majstrović (Split)

Strijelci: 1:0 – Juranović (20), 1:1 – Topić (56), 2:1 – Juranović (87) 11 m.

DUBRAVA TK: Mustapić, Korca, Marić, Boršić, Perković, Mlinarić (od 46. Srbljinović), Šugić, Alghoul (od 78. Jurić), Rodriguez (od 63. Cerovec), Mudražija (od 78. Fruk), Juranović (od 90 Musa)
SESVETE: Čabraja, Sabljo, Hlevnjak, Brigić, Kastrati, Zenko (od 84. Hoić), Vujanić, Topić (od 61. Kožić), Malekinušić, Raul (od 61. Majić), Geljić.

KlubUtakmicePobjedeRemiPoraziBodovi
Hrvatski dragovoljac20107337
Dugopolje19105435
Opatija2097434
Croatia Zmijavci20103733
BSK - Bijelo Brdo20710331
Rudeš2087531
Kustošija1979330
Osijek II2077528
Sesvete2084828
Orijent 19192075826
Dubrava Tim Kabel2075826
Cibalia1974825
Međimurje2066824
Hajduk II1964922
Inter Zaprešić20551020
Solin20461018
Junak2047917
Dinamo II20441216

Ostale vijesti...