Dva Juranovićeva pogotka za slavlje u susjedskom derbiju…

U 10.kolu 2.HNL Dubrava Tim Kabel je kao domaćin u Kustošiji slavila protiv Sesveta 2-1 i tako upisala pobjedu nakon sedam utakmica bez punog plijena. Susret je obilježio Dragan Juranović koji je postigao oba pogotka, a za svoj drugi s 11 metara sam je izborio kazneni udarac.

Više izrazitih prilika s obje strane bilo je u prvom dijelu kada su uz pogodak Juranovića u 20.minuti pokušavali Mlinarić, Juranović, Mudražija i Alghoul, a prijetili su i Sesvećani preko Brigića, Malekinušića i Topića. Iskazao se i Mario Mustapić koji je sigurno čuvao svoja vrata.

Nastavak su bolje otvorili gosti koji su pogotkom Matea Topića izjednačili u 56.minuti. U samo tri minute Lazar Vujanić dobiva dva žuta kartona pa su Sesvete više od pola sata igrale s igračem manje. U 87.minuti Filip Hlevnjak je srušio Juranovića, a najbolji strijelac Dubravaša postigao pobjedonosni pogodak za vrijedna tri boda.

”Nismo imali sreće u posljednje dvije utakmice protiv BSK-a i Hajduka gdje smo ispustili bodove, ali sada nam se sreća okrenula i mislim da smo zasluženo pobjedili. Čestitam svojim dečkima na pobjedi. Jako dobro treniramo i ova nam je pobjeda jedan dodatni poticaj za nastavak sezone”…kazao je Dragan Juranović nakon susreta, a u svojoj trećoj utakmici na klupi trener Alen Šušnić nije skrivao zadovoljstvo ” Čestitao bih svojim momcima na odličnoj utakmici i osvojena tri boda. Rekao sam i prije da nam ova utakmica vrijedi više od tri boda. Znali smo kvalitetu Sesveta koji su kompaktna i čvrsta ekipa s puno dobrih individualaca. Kod 1-1 sam se pribojavao da nam se ne ponove posljednje dvije utakmice, jer smo poslije toga bili malo psihički labilni što je normalno. Dečki su izvukli maksimum, pokazali karakter i zajedništvo. Po zakonu velikih brojeva morali smo prekinuti taj niz bez pobjede. ”..naglasio je Šušnić koji je danas od prve minute dao prigodu novaku Dominiku Perkoviću, a u završnici su težak teren Kustošije osjetili također novak Toni Fruk i povratnik Vinko Cerovec ”Da smo prije dva tjedna imali ovaku širinu igračkog kadra vjerujem da bi u one dvije utakmice osvojili barem četiri boda. Perković je pokazao da je pojačanje kao i Fruk koji je pokazao zbog čega je igrač Fiorentine i U19 reprezentacije.”

 

Dubravaši u sljedećem kolu gostuju u Solinu.

DUBRAVA TIM KABEL – SESVETE 2:1 (1:0)

ZAGREB – Stadion u Kustošiji. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Majstrović (Split)

Strijelci: 1:0 – Juranović (20), 1:1 – Topić (56), 2:1 – Juranović (87) 11 m.

DUBRAVA TK: Mustapić, Korca, Marić, Boršić, Perković, Mlinarić (od 46. Srbljinović), Šugić, Alghoul (od 78. Jurić), Rodriguez (od 63. Cerovec), Mudražija (od 78. Fruk), Juranović (od 90 Musa)
SESVETE: Čabraja, Sabljo, Hlevnjak, Brigić, Kastrati, Zenko (od 84. Hoić), Vujanić, Topić (od 61. Kožić), Malekinušić, Raul (od 61. Majić), Geljić.

KlubUtakmicePobjedeRemiPoraziBodovi
Hrvatski dragovoljac1164122
Sesvete1161419
Opatija1054119
Međimurje1154219
Osijek II1053218
Dugopolje1052317
Cibalia1051416
Orijent 19191143415
Dubrava Tim Kabel1143415
BSK - Bijelo Brdo1035214
Kustošija1135314
Inter Zaprešić1033412
Croatia Zmijavci1032511
Dinamo II1032511
Hajduk II1032511
Rudeš1033410
Junak101366
Solin111376

Ostale vijesti...

Podjela bodova s Rudešom…

U 12.kolu 2.HNL Dubrava Tim Kabel i Rudeš su u Kustošiji podijelili bodove. Na teškom terenu bilo je 0-0 u susretu gdje je bilo prigpoda

U Solinu do druge uzastopne pobjede…

Pogotkom Dragana Juranovića iz 10.minute Dubrava Tim Kabel je slavila na gostovanju u Solinu i upisala drugu uzastopnu pobjedu u 11.kolu 2.HNL. Odlično prvo poluvrijeme