Dubravaši u nadoknadi ostali bez pobjede…

U 8.kolu 2.HNL nogometaši Dubrave Tim Kabel i BSK-a podijelili su bodove (2-2). Tri dana nakon odlaska trenera Krešimira Sunare momčad su vodili sportski direktor Darko Šantek i trener juniorske momčadi Alen Šušnić, a Dubravaši su pobjedu ispustili u sudačkoj nadoknadi kada je najbolji strijelac lige Marko Dabro lijepo pogodio vrata Cypriana Idame koji je od 40.minute stao na vrata umjesto ozlijeđenog Maria Mustapića. Nisu Dubravaši imali sreće s ozljedama u prvom poluvremenu jer je i Kristijan Jurić morao napustiti teren zbog ozljede.

Obje momčadi imali su svoje prilike u prvom poluvremenu, a kod Dubravaša najveće su propustili Mihael Mlinarić i Marin Mudražija. U 41.minuti Roman Gbane je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Dragan Juranović je precizno izveo jedanaesterac i doveo Ljubičaste u prednost.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme kada je Idama obranio udarac Gbanea, a Dino Gavrić pogodio vratnicu. U 55.minuti pokušao je i Mlinarić, a u 63.minuti Dubrava Tim Kabel je udvostručila prednost kada je nakon lijepe akcije iz kornera Amet Korca svladao vratara Iliju Đilasa.

Činilo se da će Dubravaši do treće pobjede, a onda je na scenu stupio Dabro koji prvo u 83.minuti smanjuje, a u 91.postiže i svoj drugi pogodak. Imali su domaćini i igrača više posljednjih šest minuta jer je drugi žuri karton dobio Gbane, ali nažalost nisu uspijeli sačuvati prednost.

DUBRAVA TIM KABEL – BSK   2-2  (1-0)

Kustošija. Gledatelja 200.
Sudac: Antunović (V.Gorica)
Strijelci: 1-0 Juranović (42-11m), 2-0 Korca (63), 2-1 Dabro (83), 2-2 Dabro (90)

DUBRAVA TIM KABEL: Mustapić (od 42’Idama), Jurić (od 34’Šugić), Kelemen, Juranović (od 81’Alghoul), Rodriguez (od 81’Marić), Mudražija, Boršić, Mlinarić, Džaferović, Ljubanović, Korca.
BSK: Đilas, Aleksić (od 75’Mihaljević), Muženjak (od 68’Horvat), Gbane, Čikvar, Dabro, Dalić, Gavrić (od 81’Majtanić), Periša, Mišić (od 68’Raguž), Alvarez (od 46’Gvozdenović).

”Na kraju nismo zadovoljni s bodom iako smo nakon odlaska trenera Sunare imali samo dva treninga pripreme za ovu utakmicu. Dobro smo skautirali igru BSK-a u formaciji 4-2-3-1, a mi smo promjenili sistem igre na 4-3-3 što je odlično funkcioniralo jedno vrijeme. Tri nova igrača u sredini su držali tempo i na startu je sve bilo kako smo mi htjeli. Čak nam je i taj uvježbani prekid uspio za drugi gol. Na kraju je došlo do izražaja naše malo neiskustvo jer su nam utakmicu u obrani završili mladi igrači što je nažalost iskusni igrač kao što je Dabro to kaznio. Mislim da je rezultat na kraju realan, a BSK se pokazao kao jedna iskusna momčad i čestitao bi im na osvojenom bodu. Nemamo vremena plakati za propuštenim jer nas već u nedjelju očekuje gostovanje u Splitu”..kazao je nakon susreta Darko Šantek.

KlubUtakmicePobjedeRemiPoraziBodovi
Hrvatski dragovoljac20107337
Dugopolje19105435
Opatija2097434
Croatia Zmijavci20103733
BSK - Bijelo Brdo20710331
Rudeš2087531
Kustošija1979330
Osijek II2077528
Sesvete2084828
Orijent 19192075826
Dubrava Tim Kabel2075826
Cibalia1974825
Međimurje2066824
Hajduk II1964922
Inter Zaprešić20551020
Solin20461018
Junak2047917
Dinamo II20441216

Ostale vijesti...